Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Słupsku

Tak jak wcześniej pisałam o naszych działaniach w ramach projektu „Ożywić pola” chcieliśmy wzbogacić nowo założone rabaty kwiatowe o wiosenne kwiaty. Szukaliśmy więc sponsora, który ufundował by dla przedszkolaków 100 cebulek w tym tulipany, żonkile i krokusy. Tym razem z pomocą przyszła nam Wi-ce Burmistrz Miasta Lęborka Pani Teresa Ossowska- Szara. Bardzo spodobały jej się nasze działania na rzecz przyrody a w szczególności owadów i ptaków jak również pomysł upiększenia przedszkolnego ogrodu. Jeszcze jako Starosta Powiatu pomagała nam w realizacjach projektów „Ożywić pola”. Tym razem kwiaty sadziły dzieci z najmłodszej grupy pod nadzorem Pań. Nawet Pani Krysia pomagała , która jest bardzo ważna osobą w przedszkolu, ponieważ jest szefową kuchni i piecze najwspanialsze bułeczki. Przedszkolaki bardzo to doceniają. Efekty pracy zobaczymy już za kilka miesięcy. Budząca się na kolorowo wiosna przyciągnie do ogrodu pszczoły, motyle i inne owady. Czas pandemii jest dla nas wszystkich bardzo trudny ale nowa wiedza o przyrodzie i zasadach zachowania się z zachowaniem wymogów sanitarnych jest nauką życiową nieocenioną dla dzieci i rodziców. Nie mogliśmy spotykać się z dziećmi w przedszkolu, zapraszać specjalnych gości ale rozumiemy tą sytuację i zamiast np. spotkania z Radiową Panią Wiewiórką przedszkolaki miały okazję wysłuchać jej audycji radiowych. Pani Katarzyna Lewańska – Tukaj gościła już w przedszkolu i jeszcze będzie czas na prawdziwe spotkanie.
Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom Przedszkola nr 10 w Lęborku za ogromne zaangażowanie w realizacji projektu. To już piąty projekt, który razem realizujemy i nie ostatni. Wiedzę zdobytą dzieci utrwalą podczas zajęć w grupach a przed nimi tylko jeszcze rozdanie nagród za piękne prace konkursowe, do których również włączyli się rodzice. Relację z wręczenia nagród napiszemy.
Hanna Konefał „Głuszec Lębork”
Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Słupsku