Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Słupsku

Kolejne spotkanie w Przedszkolu nr 10 w ramach projektu „Ożywić pola- dzieci ratują Ziemię w dobie Civid-19”. Tym razem działania praktyczne. Ponieważ w ostatnim czasie bardzo powiększył się przedszkolny ogród zaplanowaliśmy wraz z panią Dyrektor oraz paniami nauczycielkami założenie dwóch rabat kwiatowych. Koło łowieckie „Głuszec” Lębork ufundowało dla przedszkola sadzonki kwiatów i krzewów, które nie tylko będą zdobiły ogród ale również będą przyciągały owady a szczególnie motyle .Zakupiliśmy hortensje drzewiaste w dwóch kolorach, rosnące do 3 metrów ,budleje w różnych kolorach oraz kolorowe rudbekie no i odpowiednią dla tych roślin ziemię. Pan konserwator przygotował miejsce pod rabaty a nasz kolega Leszek Bałwas wraz z dziećmi posadził sadzonki. Udzielił dzieciom i paniom wskazówek jak należy się tymi roślinami opiekować aby przyniosły radość dzieciom i mieszkańcom ogrodu przedszkolnego. Już w przyszłym roku będą mogły wykorzystać kwiaty hortensji na suche bukiety, które ozdobią przedszkolne sale. Mamy jeszcze miejsce na wiosenne kwiaty, ale musimy znaleźć sponsora. Pomysły mamy. Wkrótce kolejne działania.

Hania Konefał

Artykuł dostępny jest na stronie

Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Słupsku