Podróż po ciekawych miejscach w Polsce

Utworzono: 26-06-2020

1.„Jedziemy na wycieczkę” – zapraszam Was na wycieczkę. Wykonujcie czynności według tekstu:

Wyobraźcie sobie, że za chwilkę wybieramy się na długą wycieczkę. Najpierw musimy zapakować nasz niewidzialny pleckach w potrzebne nam rzeczy: zabieramy, ubrania, buty, jedzonko, aparat i lornetkę (udajemy, że wkładamy te rzeczy do plecaka). Uwaga, wyruszamy (maszerujemy)! Najpierw jedziemy w góry, musimy się na nie wspinać (wspinamy się na palce i wyciągamy ręce do góry). Mamy bardzo ciężki plecak, wiec kosztuje nas to dużo siły (głośno oddychamy). Teraz nad morze, musimy przepłynąć kawałek (machamy rękoma jak do żabki). Następny przystanek to wieś, kosimy trawę i karmimy koniki i krówki (udajemy koszenie trawy, podawanie jedzenia). Po takiej wycieczce wracamy do przedszkola (maszerujemy), zdejmujemy ciężki plecak (udajemy, że to robimy). Kładziemy się na dywanie i głęboko oddychamy, odpoczywając.

2. „Walizka” – zabawa matematyczna – w załączniku znajdują się obrazki potrzebne do wykonania tego zadania. Poszukajcie w domu przedmiotów ,które kojarzą się z górami i morzem i ułóżcie przy każdym obrazku to co pasuje do obrazka z wizerunkiem gór a przy drugim obrazku to co pasuje do morza. Których przedmiotów jest więcej , a których jest mniej.Połózcie tyle samo patyczków do uszu ile jest przedmiotów przy górach a potem tyle patyczków ile jest przedmiotów przy morzu.

3.„Gimnastyka smyka” – zestaw ćwiczeń gimnastycznych .Potrzebna będzie szarfa, ale można ją zastąpić na przykład sznurkiem, który należy związać

  1. „Do namiotu” – połóżcie na podłodze szarfę i włączcie muzykę. Kiedy muzyka gra dzieci biegają po pokoju ,kiedy muzyka przestaje grać dzieci wskakują obunóż do  szarfy. Zabawę powtarzamy 4-5 razy.
  2. „Szumią drzewa” – dzieci trzymają szarfy oburącz nad głową i wykonują skłony na boki, a potem do dołu i do wspięcia na palce z wysokim uniesieniem rąk.
  3. „Opalanie” – dzieci siedzą na kolanach i unoszą wysoko trzymaną oburącz szarfę do góry, prostując plecy i wyciągając się w górę. Wykonują wdech, po czym robią wydech, opadając na podłogę i wyciągając jak najdalej ręce w przód. Zabawę powtarzamy 4-5 razy.

4.„Fale” – zabawa wyciszająca – dzieci leżą na plecach i przytulają ugięte kolana do klatki

   piersiowej, tworząc kołyskę. Kołyszą się na boki oraz do przodu i do tyłu.

4.„Wakacje w Polsce” – wykonanie pracy plastycznej – pomalujcie lub wykonajcie dowolną techniką .W załączniku znajdziecie szablony do wykonania pracy.

5. „Wakacyjne pary” – Wytnijcie obrazki i ułóżcie w pary. Pary można układać dowolnie. Ile ułożyliście par? Czy wszystkie obrazki mają pary?

 

Życzymy Wam miłego weekendu

 

Podróż po ciekawych miejscach w Polsce

Przejdź do góry strony