Muzyka czy piosenka

Utworzono: 10-06-2020

1.Posłuchajcie utworu  i spróbujcie odpowiedzieć na pytanie : jaka jest różnica pomiędzy muzyką a piosenką?

2. Na planszach znajduje się pewien klucz. Jest to klucz, którym posługują się wszyscy muzycy. Ten klucz otwiera nam drzwi do świata muzyki. Jest to „klucz wiolinowy”.
3. Na podstawie ilustracji przyjrzyjcie się instrumentom muzycznym i przypomnijcie sobie ich nazwy. Czy wszystkie te instrumenty są u nas w przedszkolu? Które grają cicho, a które głośno?
4. Posłuchajcie  opowiadania .
Dziś spotkałam  listonosza który wręczył mi kopertę i powiedział że jest to list dla dzieci z naszego przedszkola.
Drodzy koledzy mieliśmy kiedyś w naszym przedszkolu magiczne instrumenty: talerze, tamburyn, dzwonki chromatyczne, kastaniety, marakasy, trójkąt, drewienka. Bardzo lubiliśmy na nich grać. Sprawiało nam to wiele radości. Lecz niestety nie dbaliśmy o nie uderzaliśmy w nie bardzo mocno, chcąc uzyskać jak najgłośniejsze dźwięki. Okazało się że nasze instrumenty nie czuły się z nami dobrze, taka gra była dla nich bolesna. Pewnego wieczora gdy nikogo nie było w przedszkolu instrumenty namówiły się wspólnie że przestaną dla nas grać za to że tak źle je traktujemy. Bardzo byliśmy smutni kiedy pani wyjęła z szafy instrumenty byśmy mogli na nich zagrać lecz okazało się że nie możemy wydobyć z nich żadnej muzyki. Zaczęliśmy się zastanawiać co zrobić by instrumenty grały? I wtedy nasza koleżanka Dominika zaczęła delikatnie uderzać w trójkąt z którego wydostały się piękne dźwięki, okazało się że nasze instrumenty lubiły, gdy grano na nich delikatnie, lekko. Wydawały wtedy prześliczne, czyste dźwięki. Od tej pory gramy muzykę tak jak należy i dzięki temu staliśmy się małymi prawdziwymi muzykami. Życzymy Wam tego samego. Pozdrawiamy serdecznie koledzy z przedszkola.
5. Co dzieci napisały w liście? Co zrobiły instrumenty?

6.Proponuje Wam zabawę muzyczna

7.W załączniku znajdują się zadania dla Was.

Muzyka czy piosenka