Utworzono: 18-04-2021

„Dobre Maniery”

1. Organizator: Przedszkole nr 10 w Lęborku

2. Koordynatorzy: Anetta Przybylska i Anna Gapińska- nauczycielki przedszkola

3. Uczestnicy konkursu: Rodzice i dzieci w wieku 3 - 6 lat uczęszczające do Przedszkola nr 10 w Lęborku

4. Terminy:

• czas trwania konkursu: 9 - 26 kwietnia 2021r.
  • rozstrzygniecie konkursu: 30 kwietnia 2021r.
  • wyniki zostaną umieszczone na stronie internetowej przedszkola https://www.przedszkole10.lebork.pl/

5. Cele konkursu:

• popularyzacja literatury dziecięcej oraz zainteresowanie dzieci poezją
  • promowanie zasad dobrego wychowania
  • kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich
  • uwrażliwienie dzieci na kulturę żywego słowa

6. Zadanie uczestników konkursu:

• rodzice przygotowują dziecko do recytacji wiersza związanego z tematyką (dobre wychowanie, zasady savoir vivre, czarodziejskie słowa, itp...) polskiego LUB WŁASNEGO autorstwa i dokonują jego nagrania
  • nagrania muszą być możliwie jak najlepszej jakości, aby głos dziecka był wyraźnie słyszalny. Na nagraniu musi być widoczna cała postać dziecka, obraz musi być możliwie jak najlepszej jakości. Filmik musi być nagrany w całości - od początku do końca (nie może być przerywany w trakcie recytacji).
  • Nagranie należy przesłać na adres mailowy:   do 26 kwietnia 2021r. w tytule wpisując „KONKURS RECYTATORSKI”

7. Kryteria oceny:

• dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie
  • poprawne i płynne deklamowanie,
  • ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu).

8. Nagrody: Jury przyzna nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych: 3-latki, 4-latki, 5-latki oraz 6-latki.

9. Ustalenia końcowe: Organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo wprowadzenia zmian w Regulaminie Konkursu, zmiany czasu trwania Konkursu, warunków udziału, a nawet jego odwołania w przypadku zdarzeń losowych.