Informacja od Logopedy dla grupy III i IV

Utworzono: 12-10-2021

Informacja od Logopedy.

Drodzy rodzice. Wasze dziecko ma kontakt z logopedą  najczęściej tylko jeden raz w tygodniu . W tak krótkim czasie trudno jest czegoś nauczyć, cos naprawić, zbudować coś od podstaw. I tu właśnie  otwiera się pole dla Was Kochani Rodzice. Jesteście bowiem kluczowym partnerem  logopedy w pracy nad wadą wymowy u dziecka.  Efekt terapii zależy także od Was,  od Waszego zaangażowania, również od motywacji dziecka do spełniania podawanych zaleceń  czy od częstości i systematyczności ćwiczeń w domu.

Dzieci  będą dostawały ćwiczenia logopedyczne do pracy w domu. Prosiłabym o znalezienie 10 minut każdego dnia na te ćwiczenia.  Wybierzcie stałą porę, aby ćwiczenia stały się stałym rytuałem dnia. Niech będzie to forma zabawy, aby dziecko było zainteresowane. Bądźcie cierpliwi, gdy cos nie wychodzi, nie zniechęcajcie się,  a razem będziemy cieszyć się  z sukcesu Twojego dziecka.

 

Dzieci dostały teczki z kartami pracy oraz z kontraktem (do podpisu przez rodzica).

Teczki przynosimy z uzupełnionymi kartami na koniec miesiąca (karty pracy dzieci będą dostawały raz w tygodniu na zajęciach logopedycznych). Bardzo proszę o systematyczne ćwiczenia z dziećmi. Karta z jesiennymi ćwiczeniami logopedycznymi jest do ćwiczeń codziennych (co jakiś czas ćwiczenia będą zmieniane). Bardzo proszę o nie zgubienie oraz nie zniszczenie teczki ponieważ wraca ona na koniec roku do przedszkola.

 

P.S. Chętnie udzielę Państwu dodatkowych informacji i odpowiem na pytania.

 

Logopeda

Patrycja Gołębiewska

Informacja od Logopedy dla grupy III i IV

Przejdź do góry strony