Informacja dla Rodziców dzieci nowoprzyjętych do przedszkola

Utworzono: 04-08-2021

Szanowni Rodzice !

We wrześniu Wasze dzieci po raz pierwszy przekroczą próg naszego przedszkola. Będzie to pierwsze przejście dziecka ze środowiska rodzinnego do środowiska przedszkolnego. Dziecko przekroczy próg przedszkolny z bagażem doświadczeń, nawyków, przyzwyczajeń. W nowym środowisku zetknie się ono z wieloma wymogami, ograniczeniami, zasadami. To dla dziecka wielka trudność. Dlatego rozpoczynający się proces adaptacyjny opierać się będzie na współpracy przedszkola ze środowiskiem rodzinnym. Dzięki temu wytworzy się wokół dziecka ogólny klimat życzliwości, pomocy i akceptacji. Na początek każde z dzieci i ich rodziców otrzyma od nauczycieli grupy list. Będą tam wszystkie niezbędne informacje o przedszkolu. Bardzo proszę Państwa o przeczytanie listów swoim dzieciom oraz pokazanie im załączonych fotografii sal przedszkolnych. Opowiedzcie swoim pociechom o tym, co dobrego i miłego doświadczą w przedszkolu. Zachęcam również Państwa do zapoznania się z informacjami odnośnie adaptacji, które również znajdziecie w otrzymanym liście.

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami

Beata Suchta - dyrektor

Informacja dla Rodziców dzieci nowoprzyjętych do przedszkola