Gr. IV Tłusty czwartek

Utworzono: 25-02-2022

Z dżemem, z cukrem, z wisienkami, wszędzie pączek dzisiaj z nami. Dziś kalorii nikt nie liczy, wszędzie moc pysznych słodyczy. W Tłusty Czwartek przez dzień cały słodkim królem – pączek mały!

Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – tłusty czwartek. Dzieci poznały tradycje związane z tym świętem, odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe oraz zajęcia plastyczne. Przedszkolaki kolorowały piękne „pączusiowe” obrazki. Dzieci napatrzywszy się na zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków nie mogły doczekać się swojego przydziału, który dla nich również był przewidziany. Samą wisienką na torcie był obiecany pączek, który każdy przedszkolak zjadł na podwieczorek z ogromnym apetytem.

Gr. IV Tłusty czwartek