Skocz do głównej treści strony

Gr. IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Utworzono: 01-04-2022

„ Jak niebieskie motyle fruwające do gwiazd, zabierz nas choć na chwilę odczarować Twój świat…”

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Autyzm dziecięcy jest całościowym zaburzeniem rozwoju, obejmującym sferę poznawczą, emocjonalną i społeczną, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Po raz kolejny ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy w naszym przedszkolu

W tym dniu wyrażając solidarność z osobami autystycznymi nasze przedszkolaki wspólnie z paniami przyłączyły się do ogólnopolskiego projektu „Poznaj AUTYZM by zrozumieć", którego celem jest zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu. Na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, przedszkolaki założyły ubrania w kolorze niebieskim – kolorze nadziei. Przedszkolaki obejrzały film i dowiedziały się czym charakteryzuje się osoba mająca autyzm.

Gr. IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Gr. IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Gr. IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Gr. IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Gr. IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Gr. IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Gr. IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Gr. IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Gr. IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Gr. IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Gr. IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu