Zajęcia logopedyczne w naszym Przedszkolu

Na początku września w naszym przedszkolu przeprowadzane są przesiewowe badanie mowy wśród  dzieci uczęszczających do placówki. Na podstawie przesiewowego badania mowy wyłonione są dzieci, które obejmujemy indywidualną opieką logopedyczną.

Terapię logopedyczną w naszej placówce prowadzi  mgr Patrycja Gołębiewska, która dostępna jest dla dzieci w każdą środę (10:00 - 11:00) i  piątek (9:00 - 10:00)

Czas trwania zajęć wynosi 20 minut, uzależniony jest od możliwości i potrzeb dziecka.

Na zajęciach prowadzone są ćwiczenia, które mają na celu kształcenie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń mowy dziecka oraz stymulowanie jego rozwoju w taki sposób, by dziecko potrafiło prawidłowo porozumiewać się z otoczeniem.

Ćwiczenia obejmują:

• usprawnianie motoryki aparatu artykulacyjnego (m.in. języka, warg, żuchwy),
  • kształtowanie prawidłowego toru oddechowego, wydłużanie fazy wydechowej,
  • kształtowanie prawidłowych czynności fizjologicznych w obrębie aparatu mowy (połykanie, żucie, odgryzanie),
  • rozwijanie słuchu fonematycznego,
  • wzbogacanie słownictwa, rozwijanie mowy opowieściowej,
  • rozwijanie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi,
  • rozwijanie umiejętności rozumienia wypowiedzi słownych,
  • uzyskanie prawidłowej artykulacji poszczególnych głosek.